Sosyal Medya Haberleri

Google hatası!

Google Chrome

Arama motoru Google hakkında bilinmeyen 40 adet yazılım hatası ortaya çıktı. Detaylar haberimizde. 

  Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji şirketi olan Google hakkında bir güvenlik uzmanı araştırma yaptı. Araştırmanın nedeni ise Google’ın hatalarının olduğu. Ancak bu hatalar Google’ın ana sayfasında bulunuyor.  Bu hataların sayısı 40’a ulaşmış durumda. Olayın ilginç tarafı ise bu kadar hatanın Google tarafından bilinmesi ancak özellikle düzeltilmemesi.

Güvenlik uzmanı bulduğu 40’a yakın yazılım hatasının firma tarafından bilindiği halde neden düzeltilmediği konulu bir maili Google mühendislerine gönderdi. Ona gelen cevap ise çok ilginçti. Çünkü cevapta şöyle ifadeler yer alıyordu;
Öncelikle böyle bir araştırma yaptığınız için sizlere teşekkür ederiz. Gelelim bulduğunuz 40 tane yazılım hatasına. Google kurulurken kurucularımızın HTML konusunda pek bilgisi olmaması bu yazılım hatalarını ortaya çıkardı. Daha sonralarında bu konuda şirketimize uzman kişiler alınsa da bu yazılım hatalarının düzeltilmemesi emri vardı. Nedenini pek bilmesek de diğer arama motorların bir gıcıklık yapma gibi bir konu olabilir. “ dedi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı