Yayın akışı

Kellik Sorununa Çözüm Bulundu !

Kellik-Sorununa-Cozum-Bulundu

Günümüzün can sıkıcı bir sorunu olan kelliğe çare bulundu. Dönüştürme yöntemi sayesinde kellik kalıcı olarak ortadan kalkacak.

Günümüzün güncel bir sorunlarından biridir diyebileceğimiz kellik artık bu hücre dönüştürme yöntemi sayesinde ortadan kalkacak gibi görünüyor ve birçok mağdur olan vatandaş bu yöntemi tercih ederek saçsız günlere elvada edecek.

Bu dönüştürme yönteminin diğer yöntemlerden en temel farkı , saçma ekme yöntemi gibi saçın uzamaması değil dönüştürme yöntemiyle saçı istediğiniz gibi kesip , istediğiniz gibi uzatabilecek olmanızdır , bilim adamlarının uzun uğraşlar sonucunda geliştirdiği bu yöntem sayesinde saçınızdaki eski yaşlı kök hücrelerden elde edilen hücreler yeni kıl föliküllerine dönüştürülüyor ve bu sayede kelliğe geçici değil kalıcı bir yöntem oluşturulmuş oluyor ve diğer yöntemler gibi oldukça cep yakıcı ve maddi gereksinim isteyen bir yöntem olmadığı açıklanmıştır.

Bu yapılan araştırma ünlü bilim dergisi olan “Nature Communications’da” yayınlandı ve bu yöntem yani föliküllerine dönüştürme işlemi hem kesin çözüm olmanın yanında dünyanın ilk yöntemi olmayada hak kazanmıştır. Bu araştırmalar ve uygulamalar bilim sektörüne oldukça büyük bir katkı sağlamıştır ve gerçekten bilimin her geçen gün çok daha ileriye gittiğini buradan anlayabiliriz.Bir tür deri hücresi olan fibroblastler üzerine, onu kök hücreye çevirecek düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapılıoyr ve bu da onu belirlenen bir başka hücre tipine manipüle edebildiğini göstermektedir.

Bakalım bu yöntem ile daha neler yapılabilecek , bununla ilgili gelişmeleri gelecek günlerde göreceğiz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı