Mobil

Samsung’tan Eğitime Yönelik Tablet

Samsung eğitim ve öğretim için 10.1 boyutunda tablet yaptı. Detaylar ve daha fazlası yazımızın devamında.

Google Play for Education

Samsung geçen aylarda TAB3 cihazlarda yaptığı Kids versiyonu sonrasında birde eğitim için 10.1 boyutunda tablet yaptı ve bu tabletler oldukça güncel bir donanıma ve yazılıma kavuşturuldu. Bu tabletlerin diğer tabletlerden en büyük farkı Google Play Store yazılımının diğerlerinden çok farklı olmasıdır , bu tabletlerdeki yazılım yani Google Play for Education sayesinde ilk ve orta öğretim için yüzlerce video , kitap , eğitim içeriği sunuyor ve öğrenciler sadece eğitimin içinde boğulmasın diye öğretmenler tarafından onaylanmış uygulamalarda bu özel mağazada yer alıyor.

Cihazın donanımından bahsedecek olursak oldukça güncel bir donanıma sahip , 10.1 inç WXGA ekran , Wi-Fi , NFC , kamera ve özellikle güncel bir Android versiyonu olan Android 4.4 ile geliyor. Bildiğimiz üzere Google Play Store‘da onlarca hatta yüzlerce ücretli uygulama var , peki bunları öğrenciler nasıl satın alacak derseniz burada kredi kartı bulunmuyor bunun yerine öğrenciler okul sipariş emri sayesinde alış-veriş yapabiliyorlar.

Tablet Nisan ayında dağıtılacak gibi haberler dolaşıyor ve en önemlisi ise ülkemize gelip gelmeyeceğidir.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı