Program

Sahte yazılımlar artıyor!

Son zamanlarda hackerlar’ın aklımızın ucundan geçemeyeceği yöntemlerle insanları kandırıp bilgisayarlarını ele geçiriyor. Trojen’ler bilgisayarınızı ele geçirmeden bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Filezilla
Filezilla

Teknoloji geliştikçe dolandırıcılarda artıyor. Bu dolandırıcılar çok ilginç yöntemlerde kişileri kandırıyor ve bilgilerini ele geçiriyor. İşte Hacker‘ların son yöntemlerinden biride dünyaca ünlü uygulamaların sahtelerini yaparak internette yayınlıyor. Bu uygulamalara Trojen vb. virüsler yükleyerek uygulamayı indiren kişi ve kişilerin kullanılan cihazdaki tüm hareket ve bilgileri ele geçiriyor.

İşte dolandırıcıların son yöntemi dünyaca ünlü uygulama olan Filezilla oldu. FTP uygulaması Olan Filezilla bu aralar sahtesi yapılarak internette hackerlar tarafından paylaşıma sunuldu. Programın kopyası, gerçek program ve gerçek görüntü ve hisse sahip ve açıkça anlaşılıyor ki, yaptığı kopyaların  gizlenmesi amacı ile tasarlanmış. Filezilla’nın virüslü sürümü, fazladan 2 adet kötü amaçlı DLL dosyası içermesine rağmen gerçek sürümünden 6.8 MB daha küçük bir yer kaplama alanına  sahip.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı