Mobil

Microsoft’tan bir hafta şarjı dayanacak şarj modeli

Microsoft yeni telefonlarında şarj ve pil ömrünü önem vererek bizleri günlerce şarja takmadan kullanabileceğimiz telefonlar üretecek.

Microsoft

Bildiğimiz üzere günümüzdeki artan akıllı telefon sayılarıyla birlikte şarj ve pil ömrü sorunu da beraberinde geldi ve telefonlarımız iki günü bile idare edemiyor, mutlaka her gece şarja takıyoruz ki diğer günü idare edebilsin ve hatta biraz daha oyun ve multi-medya işlemleriyle uğraşıyorsak bir günü bile çıkaramayan telefonlar bile piyasada mevcut.

Pil sorunları insanı çok sinir ediyor ve artık Microsoft bu sorunlara bir çözüm üretmek istiyor ve bu sorunları ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Microsoft Research bölümünün kıdemli araştırmacısı Ranveer Chandra’nın söylediklerine göre tam yedi gün şarjı gidecek bir şarj modeli üreteceklerini belirtti ve böyle bir şey olursa Microsoft ve Windows Phone pazarı büyük bir hareketlenmeyle karşı karşıya kalacaktır diyebiliriz, bu sayede Windows Phone‘lar büyük bir gelir kaynağı haline gelebilir ve sadece donanımsal olarak değil yazılımsal olarak da uygulamaların şarj bitirmesini engelleyecek formüller ürettiklerini söyledi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı