Oyun Haberleri

Angry Birds Kızdırdı!

Milyonlarca insanın telefonunda oynadığı ve popüler bir mobil oyunu haline gelen Angry Birds bu aralar hackerlarla başı dertte. Veri çalmakla suçlanılan oyuna siber saldırı düzenlendi. Detaylar yazımızda.

Spying Birds
Spying Birds

   İlk olarak 2009’da  Finlandiya merkezli Rovio Mobile tarafından mobil cihazlar için geliştirilen oyun daha sonralarda global mobil oyunları piyasasında önemli bir yere sahip oldu. Milyonlarca kullanıcısı olan oyunun bu aralar başı hackerlarla yanmış durumda.

   ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından insanların cihazlarından veri çalmak için oluşturulan uygulama hackerların saldırısına maruz kaldı. Kendilerine Kızgın Hacker’lar ismini veren grup uygulamanın web sitesine, Spying Birds (Casusluk yapan kuşlar) isminde bir wallpaper yüklediler.

   Angry Birds’in yapımcısı hemen iddaları yalanlasa da NSA’nın medyaya sızan gizli belgelerinde Angry Birds oyununun veri çalmak ve dolandırmak amacıyla kullanıldığı açıkça ifade ediliyordu. Görüyoruz ki NSA ve Angry Birds uzun bir süre boyunca insanların gözlemi altında kalacağa benziyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı