Mobil

Yeni 16 GB siyah OUYA satışa çıktı

Bir Kickstarter projesi olarak 2012 yılının son çeyreğinde karşımıza çıkan Android’li Oyun Konsolu OUYA’nın 16 GB kapasiteli yeni siyah modeli satışa çıktı. Cihazın detayları yazımızın devamında. 

16 GB Siyah OUYA
16 GB Siyah OUYA

Yazıya geçmeden önce cihazı çok kısaca bir tanıyalım. 2012‘nin son çeyreğinde satışa çıkan OUYA, Android işletim sistemini kullanan bir Video Oyun Konsolu. Android işletim sistemi ile çalışan ve mobil oyun sektöründeki başarıyı bir üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen bu konsolu aslında bir Kickstarter projesi.

Evet bu kadar bilgi yeterli. Şimdi gelelim cihazın yeni modeline. Yeni modelde yapılan en büyük değişiklik 8 GB‘tan 16 GB‘ta yükseltilen depolama kapasitesi olmuş. Bunun dışında önemli bir değişiklik beklemek yanlış olur. Yapılan açıklamada genel olarak OUYA’da bulunana hataların düzeltildiği ve ve özellikle pek çok kullanıcının ağır eleştirilerine maruz kalmalarına sebebiyet veren ‘‘Wifi” bağlantı sorunun giderildiği söyleniyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi değişen tek özelik 16 GB depolama kapasitesi. Fakat diğer özellikleri de merak eden kullanıcılarımız için yazalım :

– nVIDIA Tegra 3 – T33 4 Çekirdekli İşlemci 

– 1 GB RAM

– 16 GB Dahili Hafıza 

– 75mm x 75mm x 82 mm 

– Bir USB 2.0 girişi, bir Micro USB girişi 

– Wifi (802.11 a / b / g / n), Ethernet girişi ve Bluetooth

– HDMI (1080p HD oynatabilme)

Siyah OUYA
16 GB Siyah OUYA

OUYA 16 GB Siyah versiyonu 129,00$‘dan satışa sunulmuş durumda. Hali hazırdaki kutu içeriği de şu şeklide: ”OUYA Oyun Konsolu, OUYA Wireless Kontrolcüsü, HDMI Kablosu, İki adet AA pil ve Şarj Cihazı” Bu arada hatırlatalım; Ekstra bir Controller almak isteyenler nedeyse konsolun yarı fiyatını (49.99$) gözden çıkarmak zorunda.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı