Mobil

Samsung’tan yeni akıllı gözlük

samsung-galaxy-glass

Google Glass’tan sonra Samsung’ta Galaxy Glass adında yeni bir akıllı gözlük piyasaya sürüyor. Detaylar haberimizde. 

Bildiğimiz üzere şuan Google tarafından yapılan büyük bir icat olan Google Glass çok başarılı bir akıllı gözlüktür fakat gizlilik sorunu oluşturduğu üzere birçok ülkede yasaklandı. Fakat bunun kullanımı herkeste olursa gizlilik sorunlarının ortadan kalkacağı söylenebilir. Bir standart haline gelirse sorunlar otomatik olarak ortadan kalkacaktır her ne kadar gizlilik sorunu yaratacağı düşünülse de çok başarılı bir gözlük olduğu söyleyebiliriz ve hayatı aşırı derecede kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Asıl bomba ise Samsung cephesi tarafından patlatıldı. Bildiğimiz üzere Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte gelen Galaxy Gear ile Samsung giyilebilir teknolojilerde etkin bir rol oynamak istiyor ve oynayacak gibi duruyor. Özellikle son zamanlarda yaptığı Google ile anlaşma yenileme anlaşması ardından bu ürünü tanıtması oldukça büyük bir komplo oldu. Samsung’ta Google gibi Samsung Glass adında akıllı bir gözlük çıkartmaya planlıyor ve bu ürünü ise bu yıl yapılacak olan İspanya , Barcelona IFA 2014 etkiliğinde tanıtacak ve bu ürününde çok büyük hasılat geliri kazanacaktır diyebiliriz.

Şuana kadar Google işi çok güzel götürmekteydi ve rakibi yoktu , Samsung’un bu girişi çok büyük bir etki yarattı diyebiliriz ve sadece Samsung değil moda yüzünden birçok firmanın giyilebilir teknolojiler sektörüne gireceğine eminiz , birçok firma artık Google’a rakiptir de diyebiliriz ve bu gelişmeleri önümüzdeki günlerde göreceğiz ve şuan tüm gözler IFA 2014 etkinliğinde diyebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı