İnternetYayın akışı

Internet Explorer daha az pil harcıyor

internet-explorer-10-release-preview

İnternet tarayıcıları arasında Internet Explorer’ın daha az pil harcadığı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde. 

Birçok kullanıcı ve özellikle web tasarım geliştiricileri Internet Explorer kullanmayı sevmez , çünkü kodlarda sıkıntı yarattığı için , o kodları düzeltmek istemezler ve sıkılırlar. Internet Explorer bu sorunlar için her gün çalışıyor ve son zamanlarda yaptıkları denemeler ve açıklanan sonuçlar Internet Explorer tarayıcısının dizüstü ve tablet cihazlarda daha az pil harcadığını ortaya çıkartmış durumda. Internet Explorer eskiden şuan ki durumundan çok daha kötüydü ve şuan diğer versiyonlarına göre çok daha iyi bir durumda diyebiliriz fakat halen sosyal medya ve birçok yerde Internet Explorer‘ın sorunlarından ve yavaşlığından kullanıcılar bahsetmektedir ve birçok kullanıcı Internet Explorer‘ı bombardımanına tutmuş durumda ve Microsoft’un düzeltmesini beklemektedir ve Microsoft son zamanlarda çıkardığı birçok güncelleme ile bu sorunları yavaş yavaş olsa da çözmektedir. Bu pil atağı sayesinde dizüstü ve tablet kullanıcılarını oldukça tatmin etmiş durumdadır ve bu olay sayesinde dizüstü cihazlarda çok önemli bir etmen olan pilin tasarrufu sağlanımılştır.

Yapılan testlerden bahsedecek olursak Toshiba Encore cihazı ile yapılan testte Internet Explorer Touch ve Desktop versiyonları garip gelmiş. (Yapılan testlerde her tarayıcının en son çıkan güncel sürümü indirilerek yapılmıştır)

Toshiba-Encore-pil-testi-klavyerHer ne kadar bu testte Internet Explorer galip gelmiş olsa da diğer tarayıcılarda hemen hemen aynı sonuçları vermiştir.

Şimdi test yapılan cihaz ise Microsoft’un Surface Pro 2 cihazı ve bu cihaz ile yapılan sonuçlar biraz farklı olmuştur , ne farklılık var derseniz Internet Explorer’ın touch versiyonu en kötü sonucu vermiştir.

Microsoft-Surface-Pro-2-pil-testi-klavyer 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Nurettine katılıyorum :) Nurettinin yorumuna göre yine explorer yılın en yavaşı seçildi :D

  2. Yüksek performans için daha çok pil gerekir zaten, en az pil harcaması yavaşlığını da gösterir bence :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı