Bilgisayar

AMD’den Opteron İşlemciler Geliyor

amd

AMD sunucu işlemcileri yapacağını bizlere duyurmuştu şimdi ise bu üretme işine girmeyi planlıyor ve 8 çekirdekli ARM tabanlı Opteron işlemciler üretmeyi planlıyor.

Bu işlemciler ilk üretim örnekleri 2014 yılının Mart ayında piyasaya sürülüyor. Sunucular için oldukça iyi ve kaliteli bir işlemci olacak olan 8 çekirdeğin performansı sunucuya oldukça iyi geleceği düşünülüyor. Cortex-A57 kod ismiyle gelecek olan bu işlemciler 4 veya 8 çekirdek olmak üzere iki çeşit olacaklar ve en az 2GHz hızında ve 4MB L2 , 8MB L3 tampon belleği sunacaklar. Bu işlemciler sunucular için oldukça kaliteli işlemciler olmakla birlikte AMD’nin özellikle fiyat-performans ilişkisi sayesinde birçok kişi bu işlemcilere sahip olabilecekler.
DDR3 ve DDR4 olmak üzere 128GB’a kadar RAM çeşitlerini destekleyecek ve bu sayede oldukça çeşitli bağlantı türlerini sunacaklar. Bu işlemciler bunların yanında 8 adet SATA3 portunu ve iki adet 10 Gigabit internet portunu destekleyebilecek. Buradan şunu çıkarabiliriz ki ARM işlemciler artık sadece mobil cihazlarda değil büyük ve yüksek donanımlı bilgisayarlarda da yerini alacak.1

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı