Mobil

ABD’de Android tüm piyasayı ele geçirdi !

Android

Her sene yapılan finansal duyurularda bu yıl Kantar tarafından açıklanan raporlara göre Android ABD piyasasında oldukça önemli bir yer tuttu. Detaylar yazımızda.

Akıllı telefon piyasasında Android’in galip geldiği açıklandı. Bu olayın iPhone piyasasının düştüğüne dair bir bilgi olduğunu söyleyebiliriz. Hepimizin bildiği gibi iPhone ve Apple cihazlar ABD piyasasına önemli bir gelir kazandırıyordu , fakat Kantar artık iPhone cihazlarının piyasasının azaldığı söyleyerek raporlara göre Android’in galip geldiğini belirtiyor.

Fakat halen iPhone Japonya piyasasının %68,7’sini kaplamakta ve bu da Apple’ın halen bazı yerlerde galip geldiğine bir işaret diyebiliriz. Çin’de ise %19 ve İngiltere istatistiklerine göre %29,9 bir payla satışlarını korumaktadır. Şu an için her ülkede farklı cihazların seçildiğini ve Windows Phone’nun piyasaya girişi birçok markayı etkilediğini söyleyebiliriz.

Android, ABD’de Piyasanın Yarısını Ele Geçirdi

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

genova88

Bilgisayar ile 11'li yaşlarda tanıştım ve kendimi HTML , PHP , Java teknolojileri üzerinde geliştirmekteyim ve ayrıca yazarlık yapmaktayım. Bisiklet sürmeyi , yüzmeyi , kod yazmayı severim. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı