Bilgisayar

Hangi Ülkeler Mac Kullanıyor?

apple

Mac bilgisayarların hangi ülkelerde en fazla kullanıldığını, hangi ülkelerde hiç bulunmadığını merak ediyorsanız haberimize göz atınız.

Macintosh’un 30. yaş günün nedeniyle geçtiğimiz günlerde Global Web Index tarafından ilginç bir araştırma yapıldı. Araştırma konusu ise Mac bilgisayarların hangi ülkelerde en fazla kullanıldığı hangi ülkelerde ise hiç bulunmadığıydı.

Yapılan analizin sonuçlarına dünya çağında genel olarak baktığımızda tüm bilgisayar kullanıcılarının sadece yüzde 4’ü Mac kullanırken geriye kalanların yüzde 49 gibi büyük bir oranı ise Windows 7‘yi tercih ediyorlar. Bunun çeşitli nedenleri olsada en büyük etkenin Mac bilgisayarların fiyatının oldukça yüksek olması olarak görülüyor.

mac

Analizde ülkelere göre bir sıralama yaptığımızda ise Mac’in en çok kullanıldığı ülke Avustralya olarak karşımıza çıkıyor. Amerika ise ikinci sırada geliyor. Genel bir yanıldı olarak Macintosh’un en fazla ABD üzerinde kullanıldığı yanılgısı bu analiz ile son bulmuş oluyor.

Ülkemizde ise Mac kullanımı oldukça az. Analize baktığımızda yüzde 3 gibi düşük bir oranla karşımıza çıkan Türkiye, Mac bilgisayar satışında aşağı sıralarda yer alsa da bu oranın Apple Store açılmasından sonra artacağı düşünülüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı