Yayın akışı

Güney Kore 5G İnternete Ulaşıyor

t-mobile-ucuz-internet

Güney Kore internet hızında rekora koşuyor. Alınan son haberlere göre 5G internete geçmeyi planlayan ülke saniyede 800 MB veri indirebilecek. 

Günümüz internet teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Hatırlayacak olursanız ülkemize 3G internetin gelmesi ile birlikte kısa süre içerisinde akıllı telefonlarda kullanılmaya başlamıştı. Bunun ardından ise ABD gibi gelişmiş ülkeler 4G’ye geçerek internet hızlarını yaklaşık olarak 10 kat artırmıştı.

Bu konu hakkında alınan son haberlere göre Güney Kore’nin 5G internete 6 yıl içerisinde tüm ülkede ulaşacağı anlaşıldı. 5G ile birlikte internet hızı ise akıl almaz bir şekilde katlanarak artıyor. Saniyede ortalama 800 MB veri indirebilen bu teknolojinin şu anda sadece Güney Kore’de bulunacak olması ise oldukça üzücü. Üstelik 4G’nin bile henüz ülkemize gelememiş iken 5G’nin çıkması bizler için daha da üzücü görünüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Böyle haberleri görünce ülkemize üzülüyorum. Siyaset kavgası yerine Türkiye’nin geliştirmeye önem verilmesi lazım.

  2. Türkiye’de de 4G altyapısı çalışmaları devam ediyor ama bunun tamamlanması uzun sürecek. Güney kore 5G’ye geçince biz 4G’ye geçeriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı