Mobil

LG’den QWERTY Klavye Geliyor

lg-sign

LG bizlere süprizler yapmaya devam ediyor. Bu sefer ise kullanıcılarına QWERTY klavye bulunması planlanan yeni telefonun detayları haberimizde. 

Çok kısa bir süre önce de, Nokia Normandy haberimizde bahsettiğimiz twitter kullanıcısı @evleaks bu sefer LG ile ilgili yeni bilgiler sızdırdı. Paylaşılan bilgilere göre LG Optimus F3Q , QWERTY klavyeli cihazı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Son dönemde klavyeli akıllı telefon seçeneklerine nerdeyse hiç rastlanmıyordu. Twitter‘da paylaştığı sızıntı bilgi ve görseller ile tanıdığımız teknoloji muhabiri Evleaks‘in paylaştığı bilgiler eğer doğruysa, önümüzdeki dönemde Android işletim sistemine sahip klavyeli bir LG Optimus görebiliriz.

Evleaks’ın paylaştığı bazı teknik özelliklere göre LG Optimus F3Q, 4 inçlik bir ekrana sahip olacak. 5 megapiksel arka kamera, 1.2 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci, 2460 mAh batarya, ve Android 4.1.2 işletim sistemi ile çalışacağı belirtiliyor.

Cihazın RAM’ine ait bilgiler paylaşılmazken, donanım olarak benzerlik yaşıyan LG Optimu F3‘de kullanılan 1 GB RAM‘in F3Q‘ da kullanılması yüksek bir ihtimal.

LG Optimus F3Q isimli bu sızıntı cihaz özellikle klavyesi ile dikkat çekiyor. Firmaların büyük bir çoğunluğunun büyük ekranlı akıllı telefonlar üretme çabası içinde olduğunu göz önüne alırsak; fiziksel klavyeli cihaz konusunda nerdeyse alternatif hiçbir cihazın bulunmadığı bu dönemde LG, piyasa ilaç gibi gelecektir. Yalnız ne kadar tercih meselesi olur, onu zaman gösterecek.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı