Sosyal Medya HaberleriYayın akışı

DuckDuckGo Rekora Koşuyor

DuckDuckGo

Yeni nesil arama motoru olan DuckDuckGo her geçen gün daha fazla internet kullanıcısına ulaşıyor. Detayları yazımızda bulabilirsiniz. 

İnternete girdiniz ve arama yapacaksınız. Çok büyük bir ihtimale google’a girip istediğiniz kelimeyi ararsınız. Oysaki yeni nesil bir arama motoru daha var. Üstelik DuckDuckGo ismindeki bu arama motoru her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşarak rekora doğru koşmaya devam ediyor.

2013 yılında 1 milyarın üzerinde arama yapılan sitenin günlük rekoru ise 7 Ocak’ta 4.452.957 arama olarak gösteriliyor. 1 Günde bu kadar çok kullanıcıya ulaşabilen yeni arama motorunun devasa rakibi olan google karşısında şu an için doğal olarak pek fazla şansının olmadığı görülüyor. Fakat sitenin bu hızda büyümeye ileride devam etmesi google için bir tehdit olabilir.

Kullanıcılarının takibini neredeyse imkansız kılan ve oldukça güvenli bir arama motoru olan DuckDuckGo bakalım önümüzdeki günlerde neler yapacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı