Mobil

Galaxy S5 İçin Yeni Bir Özellik

galaxy-s5-kafa-izleme

Samsung’un Galaxy S4’ten sonra piyasaya sürmesi planlanan yeni modeli Galaxy S5 üzerinde kafa izleme özelliğinin bulunacağı belirtildi. Detaylar haberimizde. 

Samsung bildiğiniz gibi Galaxy S4 telefonunda bulunan göz izleme özelliği ile kullanıcılarına büyük bir yenilik getirmişti. Şimdi ise yeni telefonları olacak olan Galaxy S5 için bunun gibi yeni bir özellik geleceği ortaya çıktı.

Kafa izleme gibi bir özelliğin bulunacağı yeni telefonda kullanıcının kafa hareketleri takip edilerek buna göre gerekli işlemler yapılması bekleniyor. Bunun için gerekli olan patenti satın alan Samsung, bu özellik hakkında şu an için resmi bir açıklama yapmamış durumda.

Bu özelliğin esas hedefinin ise kullanıcıların telefona değmedikleri durumlarda (örneğin eldiven giyildiğinde) kaş ve göz hareketleri dahil tük kafa hareketlerimiz ile telefonun kontrol edilebilmesi olacak. Galaxy S5 hakkında yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Samsung S4 ile insanların bayağı bir ilgisini çekmişti.Samsung çıkardığı telefonlarda sizin de anlattığınız gibi özellikler eklediği için satışları her zaman iyiye gidiyor.Bilgilendirme için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı