Oyun Haberleri

PlayStation 4 ve Xbox One’a Hackerler Saldırıyor

ps4-gümüş

Bilgisayar korsanları, PlayStation 4 ve Xbox One’a her gün ortalama 35.000 saldırıda bulunuyorlar.

Microsoft ve Sony’nin yeni nesil oyun konsolları olan Xbox One ve PlayStation 4, geçtiğimiz dönem içerisinde satışa çıkarılması ile birlikte bir çok oyun tutkunu uzun zamandır beklediği oyun konsollarına kavuştu. Fakat, bazılarının ise PlayStation ve Xbox One ile ilgili farklı düşünceleri ve planları var. Güvenlik firmalarından biri olan Kasperksy Lab‘in hacker atakları ile ilgili yayınlamış olduğu raporlar, Microsoft ve Sony’nin yeni nesil konsolları olan Xbox One ve PlayStation 4‘e her gün yaklaşık 35.000 saldırı yapıldığını ortaya koyuyor.

Yeni nesil konsollara karşı, her gün yaklaşık 35.000 farklı saldırı gerçekleştiren sanal bilgisayar korsanları, bu saldırıları ile birlikte konsollara bir hayli ilgi gösterdikleri anlaşılıyor. Bu saldırıların yapıldığı yer ise ağırlıklı olarak İspanya olmakla birlikte onu Polonya, İngiltere, Fransa, Danimarka takip ediyor. PlayStation 4 ve Xbox One, hacerlerin saldırılarına karşı şimdilik oldukça güçlü bir şekilde gözüküyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı