Bilgisayar

Chromebase Bilgisayarlar ChromeOS ile Çalışacak

Yeni Chrome'u beklemeyin!

Google işletim sistemi olan ChromeOS ile çalışabilen dizüstü bilgisayarlar olarak bilinen Chromebook’tan sonra hepsini içeren Chromebase, LG’den geldi.

Bilgisayar piyasasına yavaş yavaş girmeye başlayan Google, ilk olarak kendi çıkarmış olduğu ve daha sonrasında bir çok firma ile birlikte iş birliği yaparak üretmeye ve geliştirmeye devam eden Chromebook’lar ile birlikte kullanıcılardan olumlu tepki almıştı. Son günlerde ise masaüstü bilgisayarlar piyasasına girmesi beklenen Google’ın masaüstü bilgisayarını LG ortaklığı ile üreteceği ve üretimini LG’nin üsteleneceği gelen söylentiler arasında. Chromebase cihazların tamamı her şeyi içeren bilgisayar olarak biliniyor.

ChromeOs ile çalışan bilgisayar olan Chromebase, iMac modellerine yakın olarak benzeyen bir tasarıma sahip ve bilgisayarın boyutunun 2.1 inç büyüklüğünde olması tahmin ediliyor. Google’ın yeni geliştireceği bu cihazın 16 GB depolama alanı bulunmakta. Bu kadar düşük depolama alanın olmasının temel sebebi ise artık bulut teknolojilerinin daha da önem kazanmasından dolayı olduğu düşünülüyor. Her geçen gün Google Drive ve Dropbox kullanımı daha da artıyor. Chromebase’ler içeriğinde ChromeOS işletim sistemi ile birlikte piyasaya çıkacak ve aynı zamanda bu işletim sistemi ile çalışan ilk masaüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor.

Chromebase özelliklerini incelediğimizde 1.3 megapiksel çözünürlüğünde webcam, 2 GB RAm, İntel Celeron işlemci, USB 3.0, Lan portları ve HDMI yer alıyor. Cihazın fiyatının yaklaşık 700 Euro olması bekleniyor. 2014 yılının ilk çeyreğinde Ces 2014 fuarında Chromebase cihazı lanse edilecek.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı