Yayın akışı

Bimeks, Dart’yi Satın Alıyor

bimeks-logo

Bimeks, ülkemizde faaliyet gösteren teknoloji perakende şirketlerinden olan Darty’nin Türkiye’deki mağazalarını satın almak için hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde de satın alma hazırlıklarını resmiyete dökmek üzere satın alma ile ilgili anlaşma imzalandı. Bimeks ve Dart arasında yapılan anlaşmalar ile birlikte Darty mağazaları, personelleri ve demirbaşları ile Bimeks tarafından satın alınacak. İlerleyen günlerde Rekabet Kurumu devir işlemlerini onaylaması ile birlikte işlem gerçekleşecek. Bimeks, satın alma ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na şu şekilde açıklamada bulundu; ‘’Türkiye’deki Dart mağazalarının sahibi olan Kesa Turkey Ltd ile birlikte ön anlaşma imzalandı ve ilerleyen günlerde varlık devir ve iş yeri devir anlaşmalarında imzalanacaktır.’’

Fransız kökenli teknoloji perakende şirketi Dart, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 yılında açmıştı ve şuanda Fransa’nın en büyük pazar payına sahip. Ülkemizde ise Dart, 14 şehirde 28 mağazaya ve toplamda 34 bin m2 satış alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Dart mağazalarını satın almak üzere hazırlıklar içeresinde olan, Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi olan Bimeks, Türkiye’de Electro World markası ile hizmet veren İngiliz perakende devi Dixons’ın mağazalarını da geçtiğimiz dönemde devralmıştı. Bu satın alma ile birlikte Bimeks, Türkiye’deki mağaza sayısını 109’a ve satış alanını ise 94 bin metrekare’ye çıkarmıştı. Bimeks, hali hazırda 49 şehirde faaliyet gösteriyor ve bünyesine Darty’nin de eklenmesi ile birlikte piyasada %20 yükselmesi düşünülüyor ve cirosunu da %100 arttırmayı hedefliyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı