Advertorial

Günümüzün En Çok Kullanılan Uygulaması Hangisidir?

Günümüzde Iphone ve android tabanlı cep telefonları için tabletler ve cep bilgisayarları için binlerce uygulama yapılmıştır. Bunlardan bazılar gerçekten güzel olmasına karşın gölgede kalmış olup işe yaramaz bazı uygulamalar ise popüler olmuştur. Bunun sebepleri arasında artık herkesin evinde çeşitli programlar ile uygulama yapabiliyor oluşu bulunmaktadır. Fakat bazı uygulamalar var ki onlar olmayan tabletler ya da cep telefonları eksik olarak algılanmaktadır.

Bunlar çeşitlerine göre kategorilere ayrılmaktadır. Telefon ya da tabletinizi korumaya yönelik olanlar bulunduğu gibi sadece eğlence amaçlı olan uygulamalar da vardır. Uygulamaların pek çoğu popüler sosyal paylaşım sitelerinin mobil olan versiyonudur. Bunların başında Facebook, Twitter, İnstagram, Foursquare gibi güncel uygulamalar gelmektedir. Daha sonrasında ise chat programları üst sıralarda yerini almış bulunmaktadır. Bazıları şunlardır: Whatsapp, facebook, Messenger, wechat, wine, line gibi uygulamalar da internet üzerinden ücretsiz mesajlaşmayı konuşmayı sağlamaktadır. Artık herkes profesyonel fotoğrafçı veya blogger olduğu için ve herkes birçok bilgisini internet yoluyla sosyal medyada paylaştığı için uygulamalar günden güne gelişmekte olup değişimler göstermektedir.

Bunlara bir örnek de google verilebilir. Google pek çok uygulamaya uyum sağlamak adına çok sayıda araç üretmiştir. Örneğin Google maps ile dünyanın neresini isterseniz gezebilir zoom in uygulaması ile mahallenize kuşbakışı ya da yakından bakabilirsiniz.* Antivirüs programları cep telefonunuzu ya da tabletinizi korumak için çok yönlü olarak küçüldü ve androidlerimizdeki yerini aldı. Bunların arasında en ünlülerinden birisi DR.Web’dir.

Telefonunuzda/tabletinizde hızlı arama yapabilir boş dosya klasörlerini temizleyebilir sistemi hızlandırıcı araçlardan faydalanabilirsiniz. Bunlardan başka Clean master Advanced mobile 360 mobile secure gibi çok sayıda anti virüs programı da bulunmaktadır. Ayrıca oyun seçenekleri arasında çok sayıda ücretsiz popüler oyun bulunmaktadır. Siz de android işletim sistemine sahip telefon/tabletinizden uygulama marketine giderek istediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz.

Whatsapp indir bağlantısına tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Facebook messenger google play bağlantısına tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı