Yayın akışı

Elektronik Eşyalar Neden Bozuluyor?

typo-klavye

Neden elektronik cihazların bozulduğu hakkında bir fikriniz var mı? Belki de bu durum özellikle yapılıyor. 

Kulaklıklardan televizyonlara kadar tüm cihazlarımız neden zaman içerisinde bozuluyorlar? Acaba kasten mi bu şekilde üretiliyorlar?

Örneğin yeni bir kulaklık aldınız. Belirli bir süre sonunda kulaklığınızın tekinin çalışmadığını görüyorsunuz. Yada dizüstü bilgisayarınız bir süre sonra oldukça yavaşlıyor. Durum bu şekilde olunca da aklımıza bu cihazların özellikle mi bu şekilde üretildikleri geliyor.

Ne yazık ki tüm elektronik cihazlarımızın belirli bir ömrü bulunuyor. Bu süre cihazın ne kadar sık kullanıldığına göre değişiyor. Fakat farklı bir bakış açısı ile bakıp cihazların hiç bozulmadığını düşünecek olursak bu durum hem üretici hemde kullanıcı için oldukça masraflı olacaktır.

Bu nedenle teknollojinin sürekli olarak gelişmesi sebebi ile üreticiler sürekli olarak yeni çıkardıkları modelleri satmak durumundadırlar. Bu da cihazların özellikle bozulması için üretildikleri şüphesini destekliyor.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı