Mobil

App Store Uygulama Sayısı 1 Milyonu Aştı

iphone-appstore

App Store gitgide daha çok büyüyor. Alınan son haberlere göre sadece ABD üzerinde  App Store üzerindeki uygulama sayısı 1 milyonu aşmış durumda. 

Apple’ın Ekimde yapmış olduğu haberde uygulama sayılarının 1 milyona ulaşmış olduğu idi. Fakat bu haber tüm dünyayı kapsıyordu. Bugün ise sadece bu rakamın Amerika üzerinde geçilmiş olduğu haberi ortaya çıktı.

Bu uygulamalardan 473.000 tanesi iPad üzerinde kullanılabilir durumda. Androidin günümüzde tüm akıllı telefon sektörünü ele geçirmesine rağmen halen daha uygulama geliştiriciler ilk olarak App Store üzerinden işlem yapmakta.

App Store ile Google Play Store karşılaştırıldığında ise App Store üzerinde kullanıcıların harcadığı 1 dolar, Google Play Store üzerinde sadece 1.24 dolara denk geliyor. bu da neden App Store ‘un bu kadar tutulduğunu bizlere açıklıyor diyebiliriz.

Verilere göre App Store üzerinde 2008 yılından bu yana 60 milyar uygulama indirilmiş durumda. Bu da Apple ‘ın 13 milyar dolardan fazla ciro elde ettiklerinin bir göstergesi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı