Yayın akışı

Yeni Samsung ve LG Ekranlar Geliyor

samsung

Samsung ve LG yeni metal ağyapıya sahip olan ekranlar üretecekler. Bu yeni teknoloji ile artık ekranların maliyetlerinin düşmesi ve daha hassas olmaları düşünülüyor. 

Teknoloji devlerinden olan Samsung ve LG yeni bir ekran teknolojisine geçiş yapıyorlar. Bir süredir dokunmatik ekranları geliştirme çalışmalarında bulunan iki firma en son bükülebilen ekranları yaratmışlar ve toplam ekran masraflarını yüzde 30 düşüreceklerini belirtmişlerdi.

En sonunda metal ağyapılı ekran teknolojisine geçen firmalar bu yeni teknolojinin pek çok faydasının bulunacağını belirttiler. Bunlardan en önemlisinin ekranlarda bulunan dijitalleştirici cihazlara artık gerek kalmıyor. Bu da ekran maliyetlerinin oldukça azalması anlamına geliyor.

Ayrıca bu yeni teknoloji ile birlikte artık düşük özellikli olan çeşitli tablet veya akıllı telefonlara kalem desteğini gelebilir. Bunun nedeni ise metal ağ yapıya sahip ekranlar yüksek hassasiyet bulunması. Böylece hassasiyeti artan ekranlarda kalem kullanımı gerçekleşebilir. LG ‘nin yaptığı açıklamaya göre bu ekranların hassasiyet düzeyi normal dokunmatiklere göre yüzde 30 daha fazla.

Eğer Apple firması da bu yeni teknolojiye geçiş yapmaz ise Android telefonların ekran hassasiyetinin ilk defa iOS cihazlarını geçebileceği düşünülüyor. Bakalım Apple bu durum karşısında neler yapacak. 2014 ‘ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen bu teknoloji ile yeni model cihazların daha ucuz olacağını söyleyebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı