Yayın akışı

USB Kablolarında Büyük Değişim

usb

USB kabloları artık eskisi gibi olmayacak. Type-c isminde yeni bir konsept ile değişken USB kablolarının detayları haberimizde. 

USB kabloların geleceği şimdiki gibi olmayacak gibi görünüyor. Geliştiriciler taraınfan yapılan açıklamaya göre Type-c ismindeki yeni bir konseptin yakında uygulanmaya başlayacağı duyuruldu. Bu kablolarda iki adet USB girişi bulunacak. Bu sayede kullanıcılar USB ‘nin hangi yüzünün doğru olduğu ile uğraşmadan direkt olarak girişe yerleştirebilcekler.

Ayrıca bu yeni nesil kablolar günümüz kablolarına oranla daha ufak boyutlarda olacaklar. Bu sayede USB ‘lerin taşınmasının daha kolay olması ve daha az yer kaplaması bekleniyor. 100 watt kadar güce ulaşabilen bu kablolar ile aynı zamanda monitörlere bile enerji verilebilecek. Yani yeni nesil monitörlerin USB kablo ile çalışabileceği düşünülebilir.

Veri transfer hızı ise inanılmaz derecede yüksek olacak diyebiliriz. Öyle ki 10 Gbps ‘ye kadar veri transfer hızına ulaşabilecekler. Bu da şu anki en hızlı olan USB 3.0 ‘ların hızını 2 katına katlayacağı anlamına geliyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı