Mobil

Samsung Galaxy S5 söylentileri devam ediyor

s5

Samsung Galaxy S5 hakkında internet üzerinde ortaya atılan iddiaları ve söylentileri yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung’un çıkması beklenen yeni telefon modeli Galaxy S5 hakkında şu ana kadar pek çok şey konuşuldu. İnternet üzerinde telefonun kasası hakkında veya işlemcisi hakkında çıkan bir çok söylenti gezmekte. Ama hangisi doğru?

İşte bildiklerimiz;

Samsung Galaxy S5 üzerinde 2.560×1.440 çözünürlüğünde AMOLED ekran bulunabilir. 5 inç olması beklenen bu ekranın çözünürlüğünün şu ana kadarki çıkan tüm telefonlardan daha yüksek olacak gibi görünüyor.

phonesreview.co.uk  sitesinde yayınlanan habere göre S5 üzerinde 64 bit işlemci bulunacak. Fakat diğer bazı siteler Exynos SoC isimli 64 bitlik bu işlemcinin S5’e yerleştirilemeyeceğini söylüyor. Eğer bu işlemci kullanılırsa 8 çekirdekli olacak ve aynı anda pek çok işlemi birden yapabileceğiz. Yani telefonumuzun biligisayardan pek bir farkı kalmayacak diyebiliriz.

İnternette ki söylentilerden bazıları ise S5 üzerinde göz tarayıcısı bulunacak. Kullanıcının gözünü tarayarak ekran kilidi açılacak ve bu da en güvenilir yöntem olacak. Ayrıca telefon üzerinde 16 MP kamera ve 4 GB RAM bellek bulunacağı düşünülüyor.

androidauthority.com tarafından ortaya atılan konulardan birisi ise su geçirmezlik özelliği. Sitenin yayınladığı yazıya göre S5 su ve toz geçirmeyecek. Bunun için de Samsung farklı materyaller deneyerek S5 kasasını en güçlü hale getirmeye çalışıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı