Sosyal Medya Haberleri

Sosyal ağlar özel hayatı nasıl etkiliyor?

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 1

Geçenlerde yapılan bir siber araştırmaya göre, insanların haftalık 10 saat zamanını alan sosyal ağların özel hayatı ciddi manada etkilediği sonucu çıktı.

TechRadar portalının haberine göre, Birleşik Krallık’ta yapılan araştırmaya 16-44 yaş kategorisinde yaklaşık 15 binden fazla insan katıldı. Çıkan sonuçlara göre, sözü edilen yaş kategorisine ait insanlar ortalama ayda beş kez cinsel ilişkiye giriyorlar. Fizyoloji açısından bu gösterge çok azdır ve araştırma yazarları dünya çapında ağ ve tüm sosyal hizmetleri bu olumsuz durumlarla ilgili itham ediyorlar.

Araştırma kaynaklarından yapılan açıklamalara göre, ilgili araştırma İngiltere’de 1999 yılından itibaren her sene düzenlenmekteydi ve son zamanlarda internet kullanımının artmasıyla daha sık yapılmaya başlandı.

Şu anda mobil internet, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarları ağlarda herhangi bir mekandan iletişim sağlamaya imkan tanıyor. Gün içerisinde bu ağlarda çok fazla vakit geçiren kişilerin, özel hayatı son derece zarar görüyor. Evlilikleri ve kişisel ilişkileri bozulan bir çok çifti haber ajanslarında sıklıkla görüyoruz. Araştırma sonuçlarına göre, okuyucularımızı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı