Mobil

Peruklara kamera!

Sony

“Sony” şirketi ABD Patent Bürosu’na “akıllı peruk” (SmartWig) ile ilgili patent başvurusunda bulundu.

Bu aksesuar taşınabilir bilgisayar özelliklerine sahip olup, bir “akıllı saat” ve “akıllı gözlük” gibi çalışmaktadır. Teknoloji haber kaynaklarından alınan bilgilere göre, peruğa “GPS, kamera, titreşim motoru, “Bluetooth” ve “Wi-Fi” üniteleri, nabız, tansiyon ölçerler ve başka bileşenler monte edilebiliyor. Ayrıca bu peruklar bilgi alışverişi için mobil cihazlara da bağlanabiliyorlar.

Patent başvurusunda yer alan bilgilere göre “SmartWig” olarak isimlendirilen akıllı perukta yazılım ve elektronik devreler gizlidir.

Sony” şirketi patent başvurusunda belirtildiği gibi, peruk başka taşınan cihazlarla birlikte kullanılabildiği gibi onu yönetmek de oldukça kolaydır. Ayrıca doğal görüntüsü ile dikkat de çekmiyor.

Şu anda şirketlerin çoğunluğu taşınan cihazlar üzerinde çalışıyor. Bu tarz gerçek hayatta kullanılan aksesuar ve giyilebilen ürünler ile ilgili mobil projeler her geçen gün artmaya ve geliştirilmeye devam ediyor. Sony bu alanda çok başarılı girişimlere daha önce imza atmıştı. Umuyoruz ki bu keşiflerini geliştirerek başarıyla yollarına devam ederler.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı