Advertorial

Jinekomasti Nedir

jinekomasti-nedirJinekomasti genel anlamda erkeklerde meme büyümesine denir. Erkeklerde meme büyümesi tıbbi olarak ya genetik yada aşırı bir şekilde kilo alıp verme ile olur. Jinekomasti ameliyatları estetik cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilir. 

Jinekomasti ameliyatları nasıl yapılır ? 

Jinekomasti ameliyatları lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile jinekomasti atleti kullanılır.  Bu süre içinde ameliyatlı memeyi korumak gerekir. Fiziksel etkilerden ve zedelenmelerden korumak şarttır. Ameliyat sonrasında 1 ay süre ile hayatınız biraz kısıtlı olacaksa da, bu süre sonundan şişik olmayan memeler ile hayata yeniden başlayacaksınız diyebilirim.

Jinekomasti Doktorlarında aranacak özellikler

Jinekomasti doktoru yukarı da belirtiğim gibi estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır. Bu ameliyat sadece bu branş altında yapılır. Ameliyatı olmadan önde jinekomasti yapan doktorlar arasında tercih yapmak için doktorların tecrübelerini ve ameliyatı ne kadar önemsediklerini bilmeye çalışın. Çünkü her estetik cerrahi uzmanı Ameliyatı aynı hassasiyetle yapmayabilir. Mesela, bazı estetik cerrahi uzmanları burun estetiği ameliyatı severken bir diğeri yüz estetiğinin sevebilir ve bu yönde teknolojileri ve gelişmeleri takip edebilir. 

Bu yüzden tercihler hep bu şekilde olmalı ki ameliyat başarı oranını yükseltin. Ameliyat başarı oranı yüzde 95 in üstündedir. Ameliyatı yapan hekimin eli iyi ise, bu rakamların da üstüne çıkabilir. Başarısızlık oranı oldukça düşük olup, Ameliyat genelde başarılı geçer. 

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları 

jinekomasti-doktoru-secimiJinekomasti ameliyatında fiyat belirlemenin yolları vardır. Bunlardan biri jinekomasti türüdür. Eğer jinekomasi yoğunluğu ve ameliyatın ne kadar süreceği v.s konulara göre fiyat belirlenir. Fakat tabi ki yinede bir fiyat aralığı vardır. Jinekomasti Fiyat aralığı 2013 itibari ile 3,000 tl ile 7,000 tl arasında değişiklik gösterecektir. Bunların için jinekomastinin ne kadar ilerlediği ve ameliyatın hangi hastanede ve hangi konforda yapılacağı da oldukça önemlidir. Bu tercih de tamamen hastaya bırakılır. 

Erkeklerde meme büyümesi neden olur ?

Erkeklerde meme büyümesinin en önemli nedeni kişinin aşırı olarak kilo alıp vermesi ve vücudunu yormasıdır. Kadınlar için de aynı şey geçerlidir. Erkekler için de. Erkeklerde bu durum olduğundan spor egzersiz gibi uygulamalar pek sonuç vermeyecektir. Yani erkek memesinde bir yağlanma veya yağ dokusunun oluşması söz konusu olacaktır. Eğer sadece yağ birikmesi var ise, spor ile egzersiz ile büyük bir çoğunluğu atılabilir. Yağ dokusu birikmesi üst düzeyde ise, cerrahi olarak müdahale edilmesi gerekir. 

Sgk ile Jinekomasti Ameliyatı olunabilir mi 

erkekte-meme-buyumesi-neden-olurSGK ile özel hastanelerde bu ameliyatı olma şansınız maalesef yoktur. Devlet jinekomasti ameliyatını ödemez. Bu yüzden tamamen özel bir ameliyattır. Ameliyatı genelde özel doktorları yapar. Devlet hastanelerinde durum tam olarak ne bilmiyorum ama en son bildiğim kadarı ile, devlet hastanesi jinekomasti ameliyatını yapmadığını duydum. 

Devletin bu ameliyatı karşılamamesının nedeni ise, ameliyatın tamamen keyfi olmasıdır. Devlet zaruri hallerin ödemesi yapar. Bu ameliyatı olmasanız da olacağı için özele kaçtığı için ameliyatı karşılamaz. 

Daha Detaylı bilgi için tıklanıyız… 

http://jinekomastiameliyati.net/

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı