Mobil

Akıllı telefonlardan sıkılıyor muyuz?

Acer Liquid S2
5. Sıra: Acer Liquid S2

O2 şirketinin yeni araştırmasına göre, İngiltere’de yaşayan vatandaşlar yeni akıllı telefon modellerinden ortalama dört ay içinde sıkıldıklarını belirtiyorlar.

Araştırmaya katılan telefon kullanıcılarının yaklaşık% 25’i, akıllı cihazları bir ay kadar kullandıktan sonra onlara özel bir ilgilerinin kalmadığını ve çabuk sıkıldıklarını belirttiler. Katılımcıların% 33’ünün yaptığı açıklamada ise akıllı cihazları takip etmek istedikler, onlara sürekli sahip olmak istedikleri ön plana çıkıyor.

Teknoloji haber sitelerine düşen bilgilere göre, araştırmaya katılanlardan % 60’ı, mevcut cihazlarının mükemmel çalışmasına rağmen, cep telefonlarını değiştirmeye hazır olduklarını belirtti.

İngiltere vatandaşları arasında yapılan bir diğer araştırmada, insanların akıllı telefonlarını her 2 senede bir değiştirdikleri sonucu ortaya çıkmıştır. Bu da oldukça seri bir satışın ve üretimin olduğu anlamına geliyor. Ülkemizde ise bu oran çok daha yüksektir. Türkiye’de akıllı telefon kullanıcıları her sene çıkan yeni modeller ile, cihazlarını değiştiriyorlar.

Katılımcıların% 20’si yeni donanım satın alma ihtiyacını medyanın da etkisi ile gerçekleştiriyor. Araştırmaya katılanların %19’u ise arkadaşları yeni akıllı telefon modellerinden satın aldığında onları kıskandıklarını belirtiyorlar.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı