Bilgisayar

Cihazlar daha iyi korunacak

apple hack

XP işletim sistemi kullanıcılarının dikkatine! 2014 ‘te hackerlara dikkat edin.

Ağ güvenliği alanında faaliyet gösteren ” Fortinet ” şirketinin uzmanları 2014’te ” Windows XP ” işletim sisteminin yönetimi ile çalışan bilgisayarlara hacker saldırılarının artacağını öngörüyor.

Şirket uzmanlarının tahminlerine göre, hackerlar içlerindeki boşlukları uygun fiyata satmak için Nisanın 8 – ni bekliyorlar ( ” Microsoft ” şirketi 8 Nisan 2014 yılından itibaren ” Windows XP ” sisteminin desteklenmesi durduracak ). Boşlukların yüksek fiyata olacağı beklendiğinden onlardan toplu virüslerin yayılması için değil, büyük şirketlere veya üst düzey kişilere karşı amaçlı saldırıların yapılması için faydalanılacak.

Uzmanların belirttiğine göre, 2014’te ” Android ” işletim sistemi için güvenlik sanayi yönetim sistemlerinde yayılmaya başlayacak, çünkü cep telefonlarının satış hacminin de yakın yıllarda artışının durması bekleniyor. Android ” kullanıcıları, oyun konsolları, taşınabilir cihazlar, ev cihazları ve endüstriyel yönetim sistemleri bu konu ile doğrudan ilgilidir.

Güvenlik açıklarının çok iyi analiz edildiği son yıllarda bu gibi uygulama ve tahminlere dayalı geliştirmeler yapılmaya devam ediliyor.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı