Mobil

iPhone 5s için 500 kişi

apple-logo

Apple şirketi, üretim ortağı olan Tayvan’ın Hon Hai Precision Industry Co ( Foxconn markası ) şirketinin etkinliği sayesinde ” iPhone 5s akıllı modelinin tedarik hacmini artırmayı başardı.

Bundan sonra bu modelin ABD ve Çin’in online mağazalarında teslimat süresi 3-5 iş gününe kadar azaltıldı. Oysa bir ay önce alıcılar akıllı telefon satın almak için üç hafta kadar beklemek durumundaydı.

The Wall Street Journal yayınına göre, Apple’ın mobil teknolojilerinin anlaşma uyarınca birikmesi ile harekete geçen Foxconn şirketi, iPhone 5s losistik işini işini gece gündüz aralıksız yönetmeye başladı. Günlük üretim hacmi sayesinde Apple bandrollü telefonların günlük çıkış hacmi 500 bin adetlik rekor düzeye ulaştı.

Bu cihaz bir adedinin sürümünden önceki modellerle karşılaştırıldığında daha fazla zaman harcandığı görülüyor. Şu anda iPhone 5s üretim hattına 600 işçi hizmet vermektedir, oysa iPhone 5c ve iPhone 5 modellerinin üretimi ile 500 kişi uğraşıyor. Foxconnun Çjençjou şehrinde bulunan fabrikasında iPhone 5s – in çıkış sürecinde işletmenin 300 kişi yakın çalışanı yer alıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı