Yayın akışı

Fotoğraf makinesinin pil süresini artırma yolları

fotograf-makinesi

Fotoğraf makinesinin pil süresini artırma yolları nelerdir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz. 

Bildiğiniz gibi tüm elektronik cihazlar pil ile çalışmaktadır. Fotoğraf makinalarının en büyük problemi ise pil ömrünün çok kısa olması. Tatilde seyahat ederken piliniz bittiğinde resim çekememe problemi pek kişinin sorunudur diyebiliriz. Bu sorunun çözümü için sizlere birkaç yol gösteriyoruz.

Fotoğraf makinalarının pil ömürleri kare sayıları ile tespit edilir. Normal standartlarda bir makinenin kare sayısı 200-400 kare iken üst modellere gidildiğinde bu sayı 500 kareye kadar çıkabilir. Pilinizin ömrü makinenin kullanımı ile orantılı olarak değişir.

İşte yapmanız gerekenler;

  • Ekran parlaklığı ne kadar çoksa pilinizin ömrü o kadar kısa olacaktır. Bu nedenle ekranınızda olabildiğince parlaklık ayarını düşürün.
  • LiveWiev özelliği çok miktarda enerji harcamaktadır. Bu özelliği olabildiğince az ve gerektiği zamanlarda kullanmaya çalışın. Tüm resimlerinizi bu özellik açık olarak çekerseniz çok kısa sürede piliniz bitecektir.
  • Bellek kartınızın hızıda pilinizi etkilemektedir. Çoğu kullanıcının bilmediği bu bilgi sizler için önemli bir tasarruf kaynağıdır. kartınızın hızı ne kadar çok olursa piliniz o kadar az enerji harcayacaktır.
  • Flash kullanımını en aza düşürün. Böylece piliniz daha uzun süre dayanacaktır.
  • Video çekmek aşırı miktarda pil tüketmektedir. Gerekli olmadığı sürece uzun süreli videolar çekmeyin.
Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı