Sosyal Medya Haberleri

Google’ın Yeni Projesi

google

Dev küresel ağı projesine imza atmayı planlayan Google, interneti Dünya’nın her bölgesinde yaygın hale getirmeyi amaçlıyor. 

Google, yeni dev internet ağı projesi ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Google’ın hayata geçireceği projelerden biri olan küresel ağ projesi ile geri kalmış ve 3. Dünya ülkesi olarak adlandırılan ülkelere 3G vericileri sabitlemiş durumda ve küresel planın bir parçası olarak gerekli internet yapısı kurulum aşamasında. Yapılan bu çalışmalar sayesinde bütün ülkeler tek bir noktadan fiber optik ağlar ile yüksek hızlı internete erişim sağlayacaklar.

Google’ın yeni ağ çalışmasının pilot bölgesi olarak Uganda seçildi. İnterneti yaygınlaştıracak bu proje, internet erişimi olmayan bölgelere interneti ulaştıracak. Bugün 4 milyardan fazla kişinin internet erişimi bulunmamakta. Google bu açığı kapatmak için, uzun fiber hatlar ile öncelikle Uganda’nın internet alt yapısını oluşturacak. Sonrasında ise, internet ağını Uganda merkezinden genişleterek daha çok kişinin internete ulaşmasını sağlayacak. Google, proje için Roke Telkom ve One Solutions yerel internet sağlayıcısı şirketleri ile ortak oldu. Google, projesi ile uzun süre adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı