Sosyal Medya Haberleri

Amazon Firması Çalışanları Grevde

amazon

Amazon firması çalışanları zor iş koşulları nedeni ile greve girdi. Detaylar haberimizde.

Dünyanın dev perakende satış şirketi olan Amazon, günümüzde online alışverişin en popüler adreslerinde biri. Amazon firması, her gün binlerce satış gerçekleştiriyor ve siparişlerin depolarda hazırlanması için yaklaşık 20 bin işçi sabahtan akşama çalışıyor.

İngiltere’de uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmada , Amazon firmasının ürün deposunda çalışan işçilerin fiziksel ve zihinsel çalışmalarını baz alarak, işçiler üzerinde oluşabilecek bazı hastalıklar hakkında haberler yapıldı.  Araştırma için bir gazeteci, gizli kamera ile ürün deposunda işçilerin çalışma koşullarını takip altına aldı.

Siparişlerin hazırlanması ile uğraşan her bir personel büyük deponun içinde çok seri ve hızlı hareket etmek zorunda kalıyor. Öyle ki, her bir işçi bir siparişi tam olarak 33 saniye hazırlamak zorunda.

Bu suçlamalara yanıt veren Amazon firması, şirketlerindeki çalışma koşullarının diğer şirketler ile aynı olduğunu belirtti. Amazon çalışanlarının greve gitmesi üzerine ise, ürün deposuna denetim ekibi gönderildi ve çalışma koşulları izlendi.

Dev online perakende satış firması, işçilerine ödediği düşük maaşlar ile de son zamanda adından sıkça söz ettiriyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı