Yayın akışı

LCD Televizyonların Tedarik Hacmi

LCD 

LCD televizyonların dünya çapında yer alan tedarik hacmi 178 milyon adede ulaşacak.

2018 yılına kadar Full HD formatında (1920 × 1080 piksel) olan sıvı kristal televizyonların yani LCD televizyonların dünya çapında yer alan tedarik hacmi 178 milyon adede ulaşacak.

Geçen yıl ile kıyaslayacak olursak, önceki yıl bu modellerin tedariki 130 milyon adet ile sınırlı kalmıştı.

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte yeni özellikler de çıktı. Ultra HD veya 4K teknolojisi ile birlikte, LCD televizyonların popülerliği daha da artacak. İlk kez 2012 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülen lcd ekranlı televizyonlar 3840×2160 piksel yüksek görüntü boyutunu destekliyor. Full HD formatlı modeller ile kıyaslandığında 4 katı daha fazla olduğunu görüyoruz. Teknoloji uzmanlarının görüşüne göre, 5 yıldan sonra UHD televizyonların tedariki 24 milyon adede ulaşacak.

Şu anda Çin UHD televizyonların uygulama hızında lider konumda. Öyle ki, cari yılda söz konusu formatı destekleyen tüm televizyonların %79’u bu ülkeye tedarik edildi.

Araştırmalara göre, 2016 yılına kadar dünyadaki tüm sıvı kristal televizyonlarda LED aydınlatma teknolojisini kullanılacak ve piyasada daha çok 50 inç ve üstü formatında led televizyonlar olacak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı