OtomobilYayın akışı

Toyota ve Microsoft’un Yeni Akıllı Otomobili

toyota-dar-v

Japonya’da yer alan dünyaca ünlü otomobil şirketi Toyota, kendisinin Los Angeles’daki fabrikasında Microsoft şirketinin araştırma grubu ile yeni bir projeye imza attı.

Toyota ve Microsoft ortaklaşa çözüm üreterek birlikte DAR-V otomobilinin prototipini gösterime çıkardılar. Yeni tasarlanan akıllı otomobilde sürücünün dikkatini yoldan uzaklaştıracak tüm eklentiler en aza indirildi.

DAR-V-nin (Driver Awareness Research Vehicle) olarak adlandırılan bu akıllı otomobilde birçok ayrıntı düşünülmüş. İnteraktif sistemleri ile akıllı otomobil, sürücünün dikkatini en önemli detaylara çekecek.

Knict  sensörü ile otomobilin yaklaştığı nesneler ve araçlar sistem tarafından fark edilerek, yakınlık mesafesi otomatik ayarlanıyor ve önündeki araç ile mesafesini ölçebiliyor. Ayrıca sürücünün yol hakimiyetini sağlamak için nelere dikkat etmesi gerektiğini sürücüye bildiriyor.

Toyota ve Microsoft’un ortak tasarladığı akıllı otomobil, kaza ihtimallerini en aza indirgiyor ve kaza sırasında sürücüleri koruyor.  Sistem kontrolü birkaç şekilde sağlanıyor. Yeni akıllı otomobil, sürücü ve yolcuların hem güvenliği hem de konforunu ön planda tutuyor. Otomatik kontrol sistemi ile daha keyifli bir sürüş vaat ediyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı