Sosyal Medya Haberleri

Microsoft ve Google’ın “Scroogled” Savaşı

scroogle

Microsoft ve Google arasındaki soğuk savaş bitmek bilmiyor. 

Microsoft ve Google arasında uzun zamandır soğuk bir savaş hakim. Aralarında soğukluk olmasının nedeni Google’ın ABD’de  6 adet Winter Wonderlab konseptli mağaza açması ile ilgiliydi. Microsof bu duruma karşı atak yaparak, “Scroogled” tartışmasını ortaya çıkardı. Fincanlara, kuplara, şapka ve diğer birçok eşyaya taşınan Scroogled sloganlar, Microsoft Store’da satışa çıkarıldı.

Microsoft, Google aleyhine başlattığı Scroogled kampanyasında, eşyaların üzerine yansıyan sloganları ile Google’ın gmail hesap gizliliği gibi birçok gizlilik konusunda zayıf olduğunu itham ediyor. Microsoft’un satışa çıkardığı, üzerinde Google aleyhine yazılar olan bu eşyalar, internet üzerinde büyük ilgi gördü.  Microsoft, Google’a karşı başlatmış olduğu bütün savaşları ve nedenlerini Scroogled için açtığı sitede ayrıntılarıyla açıklıyor. En çok dikkat çekenlerden biri ise, bardakların üzerinde Google logosu içine “Keep Calm” yazan ifade oldu. Google tüm bu olanlara karşı sessizliğini sürdürse de nasıl bir karşı atağa geçeceği merak ediliyor.

Microsoft’un bu sloganlar ile vermek istediği mesaj,  Google’ın kullanıcılarının özel mesajlarının okuduğunu ve reklam verenlere sattığı yönündedir. Fakat ABD teknoloji firmalarını biraz incelediğimizde hiçbirinin tam masum olmadığını görüyoruz. ABD’de teknoloji şirketlerinin çoğu gerektiği zaman kullanıcılarının bilgilerini yasadışı olarak Ulusal Güvenlik Ajansı’na aktarıyor. Microsoft’un adı da bu şirketler arasında anılıyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı