Sosyal Medya Haberleri

Google Glass Ameliyatta Kullanıldı!

google-glass-teknoloji

Amerikalı Dr. Christopher Kaeding, Google Glass ile ameliyatı gerçekleştiren ilk doktor oldu. 

Google Glass, özel tasarlanan gözlükler uzmanlar tarafından geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilmekteydi. Google Glass, piyasaya sürüldüğü andan itibaren birbirinden farklı alanlarda kullanıldı. Son olarak da Google Glass ile bir ameliyat gerçekleşti.

Amerikalı Dr. Christopher Kaeding, Google Glass ile ameliyatı gerçekleştiren ilk doktor oldu. Diz bağlarında hasar olan bir hastanın ameliyatını gerçekleştiren Dr. Kaeding, ameliyat boyunca Google Glass’ı taktı. Bir ilke imza atan doktorun uyguladığı ameliyat iyi geçti.

Google Glass ile gerçekleşen ameliyat, başından sonuna kadar bir videoya çekildi. Bu sayede yapılan ameliyat, tıp öğrencileri için örnek niteliğinde oldu.

Google akıllı gözlük ile cerrahlar, ameliyat sırasında gerçek zamanlı olarak hastanın durumu hakkında bilgiler alıyor. Google Glass akıllı gözlüğün sağlık alanındaki bir diğer önemli faydası ise, doktorların ameliyat sırasında başka uzman hekimlerden yardım alabilecek olması imkanı. Bu canlı bağlantılar ile, ameliyat boyunca yapılan müdahaleler kontrol altında tutulabilecek. Philips markası, dijital laboratuarlarda, bu teknolojinin denemelerini yapıyor. 2013 yılında başlayan denemeler hala devam ediyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı