Mobil

Dünyanın En Çok Satan Telefonu

Nokia için KVK dönemi kapandı

Bir zamanlar 250 milyon adet satış gerçekleştirerek dünyanın en çok satan telefonu olan Nokia 1100’e artık rastlamak mümkün değil.

Nokia, tasarladığı telefonların sağlamlığı ile herkes tarafından en çok beğenilen telefon markasıydı. Teknolojiye ayak uyduramayan marka, akıllı telefonların satışa çıkması ile birlikte geri planda kaldı ve şirketin bir kısmı geçtiğimiz aylarda Microsoft’a satıldı.

Günümüzde en çok beğenilen ve tercih edilen marka kuşkusuz Apple. Nokia’nın elinden liderliği alan Apple, Nokia’nın telefon satış rekoruna henüz ulaşmış değil. Akıllı telefonlar arasında en çok satılan model, iPhone 5S ve bugüne kadar yaklaşık 20 milyon adet satıldı. Bu rakama bakıldığında, Nokia’nın küresel ününü anlamak daha kolay oluyor.

Tasarımı kötü bulunan, ekranı tek renk, tuşları kaba bir telefon olan Nokia 1100, dünyanın en iyi telefonu olarak kabul edildi.
Nokia 1100’ın bu kadar çok satılmasının en büyük nedeni, teknik servis imkanı olmayan ülkelerde basit telefonların tercih edilmesidir. Soğuk iklime sahip olan birçok ülkede “touchsreen” hiç kimsenin işine yaramaz. Tüm bu nedenlerden Nokia uzun yıllardan beri bu ülkelerde yüz milyonlarca telefon satmayı başarmıştır.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı