Yayın akışı

Türkiye 4G’ye Hazırlanıyor

4g-internet-geliyor

BTK Başkanı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 4G’yi yakın takibe aldıklarını bildirdi.

3G özelliğinin Avrupa’da kullanılması zahmetli olmuştu ve uzun bir süreç almıştı. 4G özelliği ise, bazı ülkeler tarafından test ediliyor ve Türkiye 4G hakkındaki bütün gelişmeleri yakından takip ediyor.

4G teknoloji müjdesi ile birlikte, ne zaman ülkemizde bu teknolojinin kullanılacağı da merak konusu oldu. BTK yapmış olduğu açıklamada, 4G teknolojisinin bütün alt yapı çalışmalarının 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacağını kesinleştirdi. İlk olarak BTK binasında kullanılacak 4G teknolojisi, internet kullanıcılarının hayatını daha da kolaylaştıracak.

4G teknolojisine geçişte, dikkatli olunacağı ve 3G teknolojisinde meydana gelen sıkıntıların hepsinin göz önünde bulundurulduğunu da duyuran yetkililer, net kararın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından duyurulacağını belirtti. Türkiye’de bulunan operatörler de 4g için çalışmalara başlamıştı ve bu yıl içinde müşterilerine 4G özelliği sunmayı planlıyorlardı.

4G teknolojisi ile birlikte internet kullanımının ve internet kullanılan cihazların sayısının daha da artması bekleniyor. 4 G ile daha hızlı internet, internet keyfini 2 katı arttıracak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı