MobilYayın akışı

Snapdragon 805 Detayları Açıklandı

snapdragon-805-qualcomm-islemci

Qualcomm şirketi yaptığı duyuruda, Snapdragon 800 işlemcisini güncellemeye hazırlandıklarını duyurdu.

Son zamanlarda en çok ilgi gören akıllı cep telefonlarında kullanılan Qualcomm işlemcileri, akıllı telefonların gücünü ikiye katlıyor. Son yapılan açıklamalara göre Qualcomm, yeni bir işlemci piyasaya sürecek ve bu işlemci, akıllı telefonların çıtasını bir adım daha yükseltecek.

4 çekirdekli ve 2.26 GHz işlemci ile akıllı telefonların daha da iddialı olmasını sağlayan Qualcomm, Snapdragon 805 güncellemesi ile, 2.5 GHz işlemci özelliği kazandırılacak olan akıllı telefonlar, daha çok ilgi görecek.

4 K destekli vide çözünürlüğüne sahip olacak Snapdragon 805 işlemci sayesinde videoları en kaliteli biçimde akıllı telefonlarınızdan izleyebileceksiniz. Adreno 420 grafik işlemcisi ve Ultra HD desteği ile Qualcomm’un yeni güncellemesi, akıllı telefonların kullanımını daha keyifli hale getirecek. Bu bahsettiğimiz bütün özellikler ilk olarak yeni Snapdragon 805 işlemcide barınacak. 4 kameraya kadar destek sağlayan yeni işlemci güncellemesi, çift görüntü işlemcisi ile beğeninize sunulacak.

Snapdragon 805 destekli akıllı telefonların piyasaya çıkacağı tarih tam bilinmese de, yaz aylarına yetişebileceği tahmin ediliyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı