Yayın akışı

İnternet Lideri Olan Ülkeler

t-mobile-ucuz-internet

Yapılan araştırmalar sonucunda, hangi ülkenin internet lideri olduğu ve sırasıyla ülkelerin internet kullanımı listesi açıklandı.

Araştırmaya göre İskandinav ülkeleri internet kullanımında ilk sıralarda yer alıyor. İsveç, dünyada internet lideri olan ülke konumunda ve Norveç 2013 yılı için internet kullanımında 2. Sırada yer alıyor. Danimarka ve Finlandiya ülkeleri de internet kullanımı sıralamasında ilk onda yerlerini alıyorlar.

2011 ve 2012 yıllarında da, İsveç ülkesi internet kullanımında birinci sırada yer alıyordu. Üçüncü sırada ise yeniden İngiltere yer aldı. Norveç’in bu yıl ABD’yi bir basamak geriye atması ise dikkatleri çekti. Böylece Amerika’daki internet kullanımı ülkeler arasında dördüncü sırada yer aldı. İlk onda Yeni Zelanda, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Fransa ve Güney Kore ülkeleri de bulunuyor. Bu ülkelerin her biri

Güney Kore hariç 100 üzerinden 90 puan aldı. Buna karşılık değerlendirmeyi 10 puanla Mali, Etiyopya ve Yemen tamamladı. On temel kriter üzerine hesaplanan endeks tek tabloda birleştirilip sonuca varılıyor. Böylece ülkelerin hem ayrı göstergeleri, hem de genel reytingi değerlendiriliyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı