Yayın akışı

Apple’ın Yeni Karargahı

apple-uzay-gemisi

Apple şirketi, Kaliforniya eyaletinde oldukça geniş bir araziyi kapsayacak ve dış görünüşü uçan uzay aracını anımsatacak yeni binasının yapımı için izin aldı.

Apple’ın çalışanları için yapacağı büyük karargah, şimdiden merak konusu oldu. Şirket, inşaatın yapılacağı bölgenin ödenen vergilerinin tutarını artırmaya onay verdikten sonra gösterilen araziyi uzun süreli kiralamaya ve inşaat çalışmalarına başlamaya izin aldı. ABD Cupertino’da yer alacak Apple karargahı için, Apple markası 20 yıllık bir kira sözleşmesi imzaladı.

Bükük cam, beton ve çelikten hazırlanan dört mertebeli dairesel bina, mimarisi ile dikkatleri çekecek. 14,200 personel faaliyetleri için tasarlanan bu yerleşim, 260 bin metrekarelik genel arazide kurulacak ve 6 etrafı bin ağaçla çevrili olacak.

Yeni ofisin arazisinde yer altı metrosu olacak, bin kişilik bir kitleye hitap edecek olan ulaşım olanağından başka; kurumsal sağlık merkezi, kafe ve araştırma laboratuarları da yer alacak.

Proje ilk olarak 2011 yılında düşünülmüştü ve şirketin eski Genel Müdürü Steve Jobs ölümüne 4 ay kala proje için imzalar atılmıştı.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı