Mobil

Windows Phone için yüklenmiş uygulamaların sayısı 3 milyarı aştı!

HTC One Windows Phone 8 ortaya çıktı

Microsoft şirketi  Windows Phone mobil platformuna dair bazı istatistiki bilgileri paylaştı.

Elektronik haber servislerinde yer alan ifadelere göre, kullanımına başlandığı süre içinde Windows Phone platformu için yüklenmiş uygulamaların sayısı yaklaşık 3 milyar oldu. Platformda günlük uygulamalarla ilgili yaklaşık 10 milyon işlem gerçekleşmekte.

Buna göre, bir ayda Windows phone platformu üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin sayısı 300 milyona ulaşıyor. Karşılaştırma için, Eylül’de günlük yaklaşık 9 milyon, haziranda ise yaklaşık 6,7 milyon işlem kaydedildi. Kullanıcılar uygulama merkezine “Windows Phone” için günlük yaklaşık 500 yeni uygulama eklediler.

Windows Phone 8 işletim sisteminin geliştirilmesinden sonra platformun tüm uygulama indirme ve kullanılma istatistikleri ciddi oranda artış gösterdi. Öyle ki, ücretli uygulamalardan elde edilen aylık gelir 178% artış gösterdi. Bir yılda uygulamaların indirilme sayısı ise 290% oranında arttı.

Görünen o ki, rakiplerine hızlı bir şekilde yetişen Windows Phone işletim sistemi, zirveye oldukça yaklaştı. Bunun en temel sebebinin Windows 8 işletim sistemine tüm uygulama ve programlara entegre olabilecek şekilde birebir güncellenmesidir.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı