Yayın akışı

LG Akıllı Televizyonlarında Kullanıcı İzleme Fonksiyonu mu Var?

lg-sign

İngiliz firması DoctorBeet tarafından, LG Şirketinin akıllı televizyonları kullanıcıdan habersiz olarak izlediğini ve kullanıcı ile ilgili verileri üreticilerine aktardığı iddia edildi.

LG televizyonlarda bulunan blogger cihazdan iletilen trafiği inceleyip, televizyon kullanıcısının izlediği programlar hakkında bilgileri ve hafızaya takılan flash bellekteki dosyaları belirli adreslere aktardığı söyleniyor.

Bu bilgiler, kullanılan teknoloji ile şifreli veriler olarak merkeze aktarılıyor.

Blogger denetim için Midget_Porn_2013 denilen AVI formatında deneme video dosyasını flash karta kopyalayıp ve USB taşıyıcısını televizyona bağladığında dosya adının üçüncü taraflara aktarıldığı gözlemleniyor.

Televizyonun ayarlar menüsünde ” İzleme hakkında bilginin toplanması seçeneği bulunmakta. Bu seçenek televizyonun fabrika ayarlarında otomatik olarak işaretlenmiş olarak geliyor ancak İngiliz firmasının iddiasına göre, bu seçeneği pasif yapsak bile veri toplamaya devam ediyor.

DoctorBeet LG Şirketinin Krallık’ta bulunan destek hizmetine kullanıcıları izleme iddiası hakkında bilgi verdi. Sorgulama üretici merkezde devam edecek ve, konu ile ilgili basına bildiri yapılacak. İddia’nın doğru olması halinde LG şirketinin ciddi oranda müşteri kaybetmesi bekleniyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı