OtomobilYayın akışı

İnsansız araçlar 2015’te aramızda !

Milton Keynes, İngiltere’nin güneyinde bir şehir.Bu güzel şehir 2015 yılına kadar tren istasyonlarında, parklarda ve alışveriş merkezlerinde 100 insansız araca kavuşacak. İnsansız araçların henüz  hayallerde olduğu şu zamanlarda , çok değil bir yıl sonra günlük hayatta kullanılmaya başlanacak.

Saatte 12 mil yapabilecek ve kargo limiti olacak bu araçlar sadece 3$ yani yaklaşık 6 TL harcayacak. Bunun yanı sıra 2017 gelmesi beklenen full modellerin mobil uygulamalarla kontrol edilebileceğinden de bahsediliyor ve ayrıca büyük şirketler insansız araçlara 103 milyon dolarlık hatırı sayılır bir yatırım yaptı.

google_insansız_otomobil

Ayrıca tahmin edeceğiniz gibi geleceğin teknolojisi olarak görülen elektrikle çalışan bir araç olacak ve çevre dostu olacak. Etrafta kendi kendine dolaşan, HD kameralar, sensörler ve GPS donanımlı araçları artık yolda yürürken bile görebileceksiniz.

Google başta olmak üzere bu konuda çalışmalarını yürüten firmalar arasında, BMW ve Mercedes-Benz bulunuyor.Yani ilerleyen zamanlarda bu sektör iyice kızışacak

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı