DonanımMobil

Galaxy S5’in ve Note 4’ün Kamerası Belli Oldu

Samsung’un 2015 yılında piyasaya sunmaya hazırlandığı aşırı akıllı olacak yeni telefon modellerinde kullanacağı kamera belli oldu. 

Samsung, üst seviye akıllı cep telefonlarında yer ayırdığı kameralarına çok da teknolojik yeniliklere yer vermeyi pek tercih etmiyor olsa da, 2015 yılı itibariyle çıkaracağı yeni akıllı telefonlarında bu çıtayı biraz daha yükseğe çekebilir. Güney Kore medyasının yaptığı haberlerde yer alan bilgilere göre Samsung’un kullanacağı kamera türü ise daha şimdiden belli oldu.

samsung, galaxy, note, s5

Gelen bu bilgilere göre Samsung, ilk olarak Galaxy S5 ve Galaxy Note 4’te 16 megapiksellik yüksek bir çözünürlüğe sahip bir kameraya yer ayıracak. Optik görüntü sabitleyicisi ile beraber gelecek olan bu kamera modülünün Samsung mühendislerince üretileceği söz konusu.

Sony’nin OIS teknolojiye sahip akıllı kameralarının aksine Samsung, yeni modülünde birkaç yeni teknolojiye yer verecek. ISOCELL kamera teknolojisi ile adlandırılan bu kamera modülleri, çok daha iyi poz yakalamayı beceriyor ve oluşabilecek bulanıklıkları minimum seviyeye indiriyor. Samsung’un 2015 yılında piyasaya sunulacak yeni modelleri için ilk aşamada 181 Milyon adet  üretim siparişi verdiği gelen bilgiler arasında.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. çok harika bir model yalnız teknoloji geliştikçe kişisel güvenlik sıfıra iniyor özel diye birşey kalmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı