Mobil

Samsung’un Başı Sahte Yorumlarla Dertte

samsung

Samsung, geliştirmiş olduğu teknoloji harikası cihazları, çeşitli internet sitelerinde övmek için atmış olduğu spam ve sahte mesajlar, nihayet eline ayağına dolaştı !

Çeşitli internet sitelerinde ve özellikle forumlarda Samsung ürünlerini yüceltirken diğer markalara zarar verecek şekilde yayınlanan mesajlar şuan Samsung için sıkıntı oluşturmaya başladı. Bu sahte mesajları fark eden Taiwan Fair Trade Asssociation, Samsung’a yaklaşık 340 bin dolar ceza verdi. Samsung’un belirli kullanıcılara para ödediği ve bu ödemenin karşısında çeşitli internet sitelerinde ve forumlarda yayın yapmaları istendiği, rakip şirketlere ise olumsuz yorumlar yapılması istendiği belirtildi.

Taiwan Fair Trade Asssociation tarafından verilen bu ceza, diğer teknoloji devlerine de örnek olacak cinsten. Samsung ise aldığı bu ceza karşısında suskunluğunu korudu ve hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti. Aynı zamanda bu karara avukatların kısa bir süre içerisinde karşılık vereceğinin de altını çizdi.

Samsung’a verilen ceza geçtiğimiz dönemlerde Microsoft’un Xbox One cihazı için internet sitelerinde para ile olumlu yorumlar yaptırdığı haberini anımsattı fakat Microsoft bu haberlere şiddetle karşı çıkmıştı

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı