Oyun Haberleri

Xbox One ‘da Dead Rising 3 Şoku

dead-rising-3

Xbox One için özel olarak üretilen ve resmen çıkış oyunlarından bir tanesi olması planlanan oyuna yasaklama geldi.Yeni konsolların hazır olması ile birlikte yeterli çıkış oyunların olmaması, konsolların bir hiç olmasına neden oluyor ve Xbox One için özel olarak geliştirilen oyun yasaklandı.

Xbox One, fiyat konusunda piyasada olan yarışlarda her ne kadar geride kalsa da, büyük oyun pazarlarından birisi olan Almanya’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. bu habere göre Xbox One için özel olarak geliştirilen ve konsolların çıkış oyunlarından bir tanesi olan Dead Rising 3 oyunu gençler için zararlı içerik, içermesinden dolayı Almayan Federal Dairesi tarafından yasaklandı. Geçtiğimiz dönemlerde aynı departman Dead Rising 2 oyununu da yasaklanmıştı. Bu yasak ile birlikte Microsoft’ta yasağa tepkisini gösterdi ve Microsoft yasak ile ilgili şu açıklamalarda bulundu ” Her ne kadar bu karar bizi oldukça üzmüş olsa da, kararlara her zaman saygı duyuyoruz, Dead Rising 3 isimli oyunumuz ne yazık ki önemli bir pazar olan Almanya’da piyasaya çıkamayacak”

Geçtiğimiz dönemlerde Left 4 Dead 2 ve Scarface gibi oyunlarda gençler için zararlı içerikler içermesinden dolayı aynı departman tarafından yasaklanmıştı.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı