Mobil

Nokia göz kamaştırıyor

Nokia için KVK dönemi kapandı

İflas etme noktasına kadar gelen Nokia’dan herkes umudu kesmişti ve şimdi ise Windows Phone ve Lumia akıllı cep telefonları ile adeta göz kamaştırıyor.

Nokia, geçtiğimiz dönemlerde akıllı cep telefonu pastasının yarısından fazlasına sahipti fakat Symbian işletim sistemi yeterince Android karşısında durmadı ve şirketin Microsoft’a satılmasına kadar birçok süreç geçti.

Fakat Nokia, yılın üçüncü çeyreğinde açıkladığı verilerle, Windows Phone gibi çeşitli markalarla yeniden yükselen bir grafik sergilediğini doğruladı. Yılın üçüncü çeyreğinde tam 8 milyon adet Nokia Lumia akıllı cep telefonu sattığını belirtti. Windows Phone ise Nokia’nın yükselişini adeta tetikledi.

Nokia’nın açıklamış olduğu verilere göre, geçen yılın iki katı kadar bir artış gözleniyor ve dünya piyasasında olan Windows Phone satışlarının %90’ını sadece Nokia gerçekleştiriyor. HTC %7, Samsung ise %1’lik dilim içerisindeler.

Nokia‘nın bu yükselişlerine HTC’nin Windows Phone telefonlarını kullanmayacağını belirtmesi de etkili olduğu söyleniyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı